Kiedy warto zafundować sobie witaminowe kroplówki?

Witaminy

31 paź Kiedy warto zafundować sobie witaminowe kroplówki?

Kroplówki witaminowe jeszcze kilka lat temu były tajemniczym eliksirem, który chętnie przyjmowały znane osobistości zza oceanu. Obecnie stają się coraz bardziej popularne na całym świecie – także w Polsce. Zanim jednak zdecydujemy się na bombę witaminową podawaną dożylnie, warto wiedzieć czym dokładnie ona jest i kiedy warto ją sobie zafundować.

Witaminy w kroplówce – co to takiego?

Kroplówka witaminowa to wlew dożylny, który aplikowany jest przy pomocy igły i rurki w dobrych klinikach medycyny estetycznej. W skład kroplówki witaminowej wchodzi sól fizjologiczna oraz witaminy D3, E, C, B1, B2, B3, B6,B12, magnez, witamina PP, biotyna i kwas foliowy. Taka bomba energetyczna pozwala wzmocnić organizm, gdy brakuje nam minerałów i witamin, a samopoczucie pozostawia wiele do życzenia.

Jak działają witaminowe kroplówki

witaminy w kroplówkachWitaminy są dostarczane do naszego organizmu głównie za pomocą pożywienia. Jednak przeprowadzone badania dowiodły, że kilkadziesiąt lat temu w warzywach i owocach zawartość witamin oraz minerałów była dużo wyższa niż obecnie. To straszne, do czego doprowadziły koncerny produkujące żywność na masową skalę. Zjedzenie marchewki lub brokuła już nie wystarczy, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom witamin w organizmie ze względu na ich niską wchłanialność. Z pomocą przyszły więc kroplówki witaminowe, które mają na celu uzupełnienie brakujących aminokwasów w ciele człowieka. Niedobór witamin w pożywieniu, ale także restrykcyjne diety ubogie w witaminy wysokiej jakości mogą być groźne dla zdrowia i samopoczucia.

Kiedy zafundować sobie witaminowy zastrzyk energii?

Kroplówki witaminowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chorują na niską przyswajalność witamin z pożywienia, a także dla osób, których organizm jest wycieńczony z powodu choroby alkoholowej. Witaminy w kroplówce będą też szybkim sposobem na przeciwdziałanie rozwoju przeziębienia lub grypy. Sezon jesienno-zimowy będzie więc odpowiednim czasem na witaminy podane dożylnie. Kroplówki witaminowe poleca się także stosować, gdy chcemy nieco opóźnić proces starzenia, gdyż detoksykują i zwalczają wolne rodniki. Można więc powiedzieć, że kroplówki witaminowe to remedium na wiele dolegliwości.

Decydując się na skorzystanie z bomby witaminowej w czystej postaci należy pamiętać o zachowaniu umiaru oraz zdrowego rozsądku. Jeżeli lekarz nie będzie widział żadnych przeciwwskazań do przyjmowania witamin, warto zatroszczyć się o swoje ciało. Pacjenci przyjmujący kroplówki witaminowe oprócz poprawy zdrowia deklarują również, że ich samopoczucie jest dużo lepsze.