Jesień – najlepsza pora na zabiegi medycyny estetycznej

Jesień a zabiegi medycyny estetycznej

09 lis Jesień – najlepsza pora na zabiegi medycyny estetycznej

Bez względu na porę roku, marzymy o poprawie wyglądu cery i sylwetki. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że trwający właśnie w kalendarzu okres jesienny stwarza szczególnie sprzyjające warunki do przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej. Dlaczego i na które z nich warto się zdecydować?   

Jesień w gabinecie medycyny estetycznej

Jesienna aura daje okazję do wykonania wcześniej planowanych zabiegów, z jeszcze mniejszym niż w innych porach roku ryzykiem wystąpienia podrażnień skórnych. Wszystko dzięki obniżonej temperaturze powietrza i końcem upalnych dni. Zmniejszona ilość promieni słonecznych sprzyja gojeniu się ran, a dodatkowo przyspiesza proces aktywnej regeneracji skóry. Co równie istotne, brak słońca zachęca również do pozbycia się nieestetycznych, powakacyjnych niespodzianek na ciele. Oprócz efektywnego nawilżania oraz odmładzania cery, można także wykonywać zabiegi mające w przyszłości chronić ją przed niekorzystnymi czynnikami typowymi dla sezonu zimowego. Wówczas skóra zostaje bowiem narażona na przesuszenie oraz osłabienie spowodowane uruchomionym ogrzewaniem naszych domów, co w konsekwencji doprowadza do utraty blasku cery.

Regeneracja skóry jesienią

Szeroka oferta gabinetów medycyny estetycznej umożliwia wybór wymarzonego zabiegu, bez obaw o długą i skomplikowaną rekonwalescencję. Najczęściej proponowanymi przez specjalistów, jesiennymi kuracjami są:

  • mezoterapia – będąca jedną z najlepszych metod rewitalizacji skóry. Polega przede wszystkim na dostarczeniu tkankom odżywczych składników, podawanych w postaci koktajli witaminowych. Poprawie ulega wówczas krążenie krwi, wzrasta również produkcja kolagenu, a co za tym idzie wzmacnia strukturę skóry. Ostrzykiwanie wybranych partii odmładzającym preparatem sprawdza się w przypadku usuwania rozstępów, czy zapobiegania wypadaniu włosów.
  • usuwanie zmarszczek – coraz chętniej stosowany przez osoby w różnym wieku zabieg, obejmujący wprowadzanie preparatów zawierających kwas hialuronowy w ustalone obszary twarzy. Dzięki nim zmarszczki zostają wygładzone, cera staje się bardziej napięta, a jednocześnie wyraźnie opóźnia się proces starzenia się skóry.
  • redukcja cellulitu – to zabieg pozwalający pozbyć się nieestetycznej, pomarańczowej skórki z okolic ud, pośladków i brzucha. Do miejsc poddanych zabiegowi wstrzykuje się mieszankę preparatu składającego się z kwasu hialuronowego, kofeiny oraz pierwiastków śladowych, poprawiających zarys sylwetki i ogólny wygląd skóry.

 

Zabiegi medycyny estetycznej – dlaczego warto z nich korzystać?

Zabiegi na cerę jesieniąKorzystanie z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej pozwala osiągnąć długotrwałe i zachwycające rezultaty. Oddanie swojej skóry w ręce wykwalifikowanych lekarzy oraz personelu gwarantuje wykonanie zabiegów w bezpieczny dla zdrowia i mało inwazyjny sposób. Dodatkowo, sprawdzone ośrodki medycyny estetycznej używają wyłącznie najlepszej klasy sprzętu oraz przetestowanych, odżywczych mieszanek, idealnych do poprawy kondycji cery po okresie letnim.

Jesienią w gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy wiele propozycji zabiegów, przygotowanych z myślą o osobach pragnących dokonania pozytywnych zmian w swoim wyglądzie. Warto zdecydować się między innymi na mezoterapię, efektywne usuwanie zmarszczek, a także redukcję niechcianego cellulitu. W okresie jesiennym znacznie ułatwimy swojej skórze proces rekonwalescencji po zabiegach oraz skrócimy jego czas.