Jak spełnić marzenie o gęstych włosach?

wlosy

30 lis Jak spełnić marzenie o gęstych włosach?

Gęste włosy to atrybut kobiecości – praktycznie każda pani chciałaby je mieć. Niestety, z różnych przyczyn czasem trzeba się o nie bardzo postarać, a domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające. Na szczęście dzisiejsze gabinety medycyny estetycznej mają na to sprawdzoną metodę.

Skąd bierze się problem?

suszarkaNiektóre osoby nie mogą cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, a wszystkie próby zapuszczania ich kończą się porażką. Zwykle problem rzadkich, słabych i łamliwych włosów ma podłoże czysto genetyczne. Po prostu bez względu na działanie czynników zewnętrznych mieszki włosowe są od urodzenia nadwrażliwe. Trzeba się wtedy liczyć z tym, że z wiekiem wypadanie jeszcze bardziej się nasili. Kolejną przyczyną może być przyjmowanie leków lub terapii hormonalnej, w tym antykoncepcyjnej, a także stres lub zła dieta.

Innowacyjny zabieg

Jednym z najczęściej proponowanych przez lekarzy medycyny estetycznej rozwiązań jest zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy. Zastosowanie tego typu terapii skutecznie hamuje wypadanie włosów oraz stymuluje intensywny porost nowych. Choć zazwyczaj jest kojarzony z leczeniem męskiego łysienia, coraz częściej decydują się na niego również kobiety, które marzą o idealnej, bujnej fryzurze każdego dnia.

Przebieg mezoterapii

Zabieg trwa zaledwie 20 minut i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Specjalista wstrzykuje w skórę głowy bogatą w składniki odżywcze mieszaninę, która od wewnątrz odbudowuje strukturę włosów. Powinno to nie tylko zahamować ich wypadanie, ale również w widoczny sposób je odżywić. Dla uzyskania długotrwałego efektu, należy poddać się mu 2-3 razy.

Utrwalenie domowymi metodami

warkoczSamo poddanie się terapii z pewnością wzmocni włosy, ale żeby ich wygląd nie uległ pogorszeniu, powinno się wprowadzić do swojego życia zasady codziennej pielęgnacji. Z pewnością przyda się nie tylko specjalistyczny szampon i odżywka, ale również maska na przykład z oleju kokosowego lub oliwy z oliwek raz w tygodniu. Warto także wzbogacić swoją dietę o większą ilość witamin oraz ograniczyć używanie suszarki i prostownicy.

Kiedy włosy same w sobie będą piękne, farby, lakiery i częste wizyty u fryzjera wcale nie muszą być konieczne. Wystarczy zadbać o swoją fryzurę od wewnątrz i raz na zawsze pozbyć się kompleksów.