Jak przywrócić objętość wiotkiej skórze twarzy?

wiotka skóra

27 sie Jak przywrócić objętość wiotkiej skórze twarzy?

Z wiekiem skóra staje się mniej jędrna, traci blask, a młodzieńcze rysy zaczynają ustępować miejsca wiotkim zmarszczkom. Proces ten, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, zwykle następuje po 30 roku życia i rozpoczyna się zanik, naturalnie występującego w tkance, kwasu hialuronowego. Najbardziej narażone są osoby, u których skóra twarzy jest z natury bardzo delikatna i cienka. Można odpowiednio uzupełnić ubytki i od nowa nadać skórze młodzieńczą objętość oraz blask, przeprowadzając zabieg jakim jest wolumetria twarzy. 

Dlaczego skóra traci objętość?

W życiu każdego człowieka, po pewnym czasie, skóra zaczyna tracić właściwości, dzięki którym dotychczas zachowywała swoją gładkość i świeżość. Jako pierwsze zauważalne zmiany wyróżnić można utratę naturalnego nawilżenia oraz zwiotczenie. Szczególnie u osób mających cienką skórę twarzy, proces ten postępuje szybko. Rozpoczyna się od zaniku naturalnie występującego kwasu hialuronowego. Kolejnymi etapami są zmiany takie jak osłabienie włókien kolagenowych, a także stopniowe zmniejszanie się objętości tkanek skórnych, przede wszystkim – wypełniającej dotychczas twarz – tkanki tłuszczowej. Istnieje jednak wiele metod, aby te wszystkie zmiany znacznie spowolnić i pomóc sobie odzyskać młodzieńczy blask.

Jak zapobiec wiotczeniu skóry?

Przykremu procesowi wiotczenia i starzenia skóry można zapobiec sięgając porad lekarza medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych zabiegów poprawiających jędrność i objętość tkanek zaliczają się mezoterapia, wstrzyknięcie kwasu hialuronowego oraz wolumetria twarzy. Wszystkie z nich polegają na nakłuwaniu naskórka w celu wprowadzenia pod niego  substancji pobudzających komórki do regeneracji i odbudowy. Zabiegi te nie są szczególnie bolesne i do ich wykonania ewentualnie aplikowane jest jedynie znieczulenie częściowe.

Na czym polega wolumetria twarzy?

zwiotczała skóraJest to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów poprawy kondycji zwiotczałej cery. Swoje zastosowanie znajduje dla poprawy wyglądu skóry wiotkiej i cienkiej, wypełniania wszelkich bruzd, zapadnięć i zniekształceń, a nawet modelowania owalu twarzy, czy redukcji cieni pod oczami. Polega na umieszczeniu pod skórą, za pomocą igły lub kaniuli, specjalistycznych wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Poprzez ich stopniowe wchłanianie pobudzają komórki do produkcji naturalnego kolagenu, zapewniając długotrwały efekt znacznej poprawy objętości i nawilżenia, a także wygładzenia i uwydatnienia walorów twarzy. Rezultaty porównywalne są z zabiegiem tradycyjnego liftingu i utrzymują się od 10 do 14 miesięcy.

Nie należy lekceważyć już pierwszych oznak starzenia się skóry, ale aby zachować młodzieńczy blask i objętość, należy zatroszczyć się o nią odpowiednio wcześnie. Proces naturalnego zaniku tkanek i wiotczenia skóry można spowolnić, dzięki specjalistycznym zabiegom medycyny estetycznej. Warto zadbać o siebie i zapewnić swojej skórze wspaniałą kondycję oraz młodzieńczą świeżość na dłużej.