Jak delikatnie podnieść obwisłe policzki?

Policzki

30 sty Jak delikatnie podnieść obwisłe policzki?

Cera wraz z wiekiem traci swoje dotychczasowe właściwości przez co staje się znacznie mniej sprężysta. Pojawiają się wówczas problemy związane z utratą właściwego owalu twarzy. Co zrobić, aby przywrócić skórze młody wygląd i jak delikatnie podnieść obwisłe policzki?

Przyczyny powstawania obwisłych policzków

Po 40. roku życia zmieniają się rysy twarzy, skóra przestaje być świetlista i wyraźnie osłabia się jej jędrność. Starzenie się cery jest spowodowane głębokimi zmianami struktury tkanek, które coraz bardziej grubieją. Ponadto zmienia się także kształt twarzy, staje się ona bardziej płaska, na co wpływa bezpośrednio zanik tak zwanych poduszeczek tłuszczowych w okolicach policzków. Widocznej przebudowie ulegają również kości twarzoczaszki, przestające stanowić efektywną podporę dla tkanek skóry.  W konsekwencji zaburzeniu ulega owal twarzy, a w okolicach nosa, warg i podbródka pojawiają się bruzdy, zapadnięcie jest widoczne także pod oczami w postaci linii skośnie nachodzącej na policzek.

Jak podnieść policzki?

W ofercie gabinetów medycyny estetycznej można znaleźć kilka zabiegów pozwalających szybko i efektywnie poprawić wygląd skóry twarzy. Aby pozbyć się obwisłych policzków warto zdecydować się na:

  • wypełnienie kwasem hialuronowym – umożliwia ono skuteczne odtworzenie rusztowania policzków i nadanie im optymalnej objętości. Specjalny preparat do iniekcji kwasu hialuronowego wstrzykuje się za pomocą igły bezpośrednio w zagłębienie poniżej kości policzkowych, a następnie odpowiednio układa się go pod skórą.
  • wolumetrię twarzy –  pozwalającą przywrócić naturalny kontur twarzy, dzięki zastosowaniu wypełniacza pobudzającego produkcję kolagenu. Tym samym zostaje przywrócona objętość tkanek, uwydatniają się policzki, a także wygładzają powstałe zmarszczki.
  • mezoterapię – popularny zabieg polegający na dostarczeniu do skóry korzystnych substancji odżywczych o silnie regenerujących właściwościach. Powodują one wyraźne rozświetlenie cery oraz usprawnienie krążenia, co poprawia kondycję starzejących się tkanek.

 

Poprawa wyglądu policzków

W zależności od charakteru wybranego zabiegu, wymarzone rezultaty są widoczne w bardzo krótkim czasie.  Najczęściej efekt wygładzonej cery z poprawionym owalem twarzy można zauważyć praktycznie od razu po zakończonym zabiegu (w przypadku wolumetrii twarzy oraz mezoterapii). Utrzymanie sprężystości konturu twarzy przeważnie utrzymuje się od 10 do nawet 14 miesięcy, kwas hialuronowy wygładza natomiast policzki przez okres 8 do 10 miesięcy.

Obwisłe policzki nie muszą już stanowić nieestetycznego i przygnębiającego problemu. Aby cieszyć się zachwycającą skórą twarzy w każdym wieku, warto zdecydować się na zabiegi, takie jak wolumetria twarzy, czy wypełnienie kwasem hialuronowym. Są to metody w pełni bezpieczne i przynoszące szybkie rezultaty w postaci pełnych, naturalnych policzków.