Idealna oprawa oka – jak unieść brwi?

brwi

26 kw. Idealna oprawa oka – jak unieść brwi?

Brwi stanowią idealną oprawę oka, podkreślają jego kolor. Ponadto są odpowiedzialne za wyrażanie emocji, takich jak radość, złość czy zdziwienie. To ważna część twarzy, która wymaga uwagi, bowiem nadaje jej wyrazu. Wiele osób jednak niesłusznie zapomina o tym, jak duże znaczenie mają piękne brwi.

Jak dbać o brwi?

Aby brwi były doskonałe, należy otoczyć je właściwą pielęgnacją. Codziennie każdy traci wiele włosów, w tym także te, które tworzą łuki nad oczami. Dobrym sposobem na zmniejszenie ilości traconego materiału jest używanie olejku rycynowego. Nie można również zapominać o depilacji, bowiem niewyregulowane brwi sprawiają, że twarz wygląda na starszą i zaniedbaną, a oko traci swoją głębię. Regulować brwi można zarówno samemu, jak i w salonie kosmetycznym, za pomocą pęsety, wosku lub nitkowania. To pozwala na zadbanie o estetykę twarzy i nadanie łukom odpowiedniego wyglądu. Wszystkie te procesy są jednak dość męczące i wymagają częstego powtarzania.

A może Silhouette?

oczyDobrym rozwiązaniem dla osób, które marzą o pięknych i podniesionych brwiach, a także gładkiej i młodej cerze, jest zabieg nićmi Silhouette. Zabieg dedykowany jest szczególnie osobom po 40 roku życia, których skóra straciła naturalną jędrność wskutek zaniku kolagenu. Ta praktycznie bezbolesna metoda odbywa się przy miejscowym znieczuleniu i polega na wprowadzeniu nici za pomocą bardzo cienkiej igły. Umieszczenie ich w skórze prowadzi do namnażania się kolagenu, a w efekcie przywrócenia sprężystości skóry. Całość trwa około 30 minut, a piękny efekt utrzymuje się nawet przez 2 lata! Co ważne, od razu po zabiegu pacjent może wrócić do domu, ponieważ nie jest konieczna hospitalizacja. Ponadto już po 2-4 dniach kontynuuje się codzienną aktywność, a pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po wykonaniu zabiegu. To doskonała alternatywa dla codziennych męczących zabiegów pielęgnacyjnych. Co więcej po zabiegu wykonanie make-upu będzie dużo łatwiejsze i mniej męczące.

Odpowiedni makijaż

Jeżeli ktoś nie jest zadowolony z kształtu lub koloru swoich brwi, zawsze może zdecydować się na makijaż, choć wymaga to sporej precyzji. Między innymi trzeba dobrać odcień kosmetyku adekwatny do koloru oczu, włosów, a także skóry. Istotną kwestią jest również prawidłowy demakijaż – wykonywany niewłaściwym kosmetykiem lub w zbyt mocny sposób, może doprowadzić do wypadania włosków, a w efekcie przerzedzenia brwi. Należy jednak pamiętać, że makijaż poprawi wygląd tylko na chwilę, jeśli więc chce się uzyskać dłuższe efekty można poddać się zabiegowi, który wspaniale uniesie brwi, aby po zmyciu makijażu nadal czuć się pewną siebie kobietą.

Z całą pewnością warto nieco uwagi poświęcić swoim brwiom, aby sprawić, by twarz wyglądała młodo i zdrowo. Nie należy bać się pielęgnacji, makijażu, a także zabiegów medycyny estetycznej, w końcu to wszystko dla urody i dobrego samopoczucia!