Dodaj swojej cerze blasku

blask

15 lut Dodaj swojej cerze blasku

Sucha, popękana i często odwodniona – taka właśnie jest skóra po okresie jesiennym i zimowym. Za kiepską kondycję odpowiada mróz, zimny wiatr i suche powietrze w mieszkaniu. Dla Twojej cery to najtrudniejszy czas w roku, dlatego wraz z nastaniem wiosny zadbaj o odpowiednią regenerację nie tylko naskórka, ale również głębszych warstw, znajdujących się pod nim.

Kondycja cery

W okresie jesienno-zimowym skóra narażona jest przede wszystkim na nieustające zmiany temperatur. Z ciepłego wnętrza wychodzisz na zimne, często mroźne powietrze, po czym znowu wchodzisz do ogrzewanego pomieszczenia. Oznacza to, że Twoje pory muszą ciągle kurczyć się i rozszerzać, co przy wrażliwej skórze może powodować uszkodzenia naczynek. Powietrze w mieszkaniu, w pracy czy w sklepie jest wysuszone na skutek pracy pieców, natomiast wiatr na zewnątrz, połączony z ujemnymi temperaturami równie mocno przesusza. W efekcie działania niesprzyjających czynników atmosferycznych skóra staje się wrażliwa, odwodniona i podatna na uszkodzenia. Dodatkowo na cerze dojrzałej uwidaczniają się wówczas zmarszczki. Ogólny obraz staje się szary, pozbawiony blasku, ponury i nawet duża ilość rozświetlacza nie pomoże w odzyskaniu zdrowego wyglądu. W jaki sposób zatem zadbać o swoją twarz, by przywrócić jej odpowiednią formę?

Pomoc

cera pełna blaskuPierwszą pomocą w przypadku odwodnionej, zmęczonej skóry są oczywiście kremy i maseczki. Niestety efekt jaki możesz uzyskać w ten sposób na twarzy jest zwykle krótkotrwały. Ponadto należy pamiętać, że kosmetyki działają zwykle na wierzchnie warstwy naskórka, nie przenikając do głębszych warstw. Oprócz tego, trudno znaleźć preparat, który swoim składem, idealnie pokrywałby się z indywidualnymi zapotrzebowaniami. W trudnych okresach, jak zimowy, potrzebujesz zabiegu, skrojonego niczym idealna sukienka szyta na miarę. Taki efekt zapewni mezoterapia dobrana przez specjalistę. Polega ona na wstrzykiwaniu w skórę właściwą indywidualnie skomponowanej mieszanki substancji aktywnych. W zależności od potrzeb skóry i problemów z jakimi trzeba się zmierzyć, zostają dobrane substancje czynne, takie jak kofeina, która pobudza krążenie, odżywia i nadaje cerze blasku, kwas hialuronowy, który odżywia, wygładza drobne zmarszczki i zapobiega odwadnianiu oraz witaminy i minerały wyrównujące braki, pojawiające się głównie zimową, ciemną porą. Dodatkowo pomaga to uzupełnić niedobory występujące w związku z dietą ubogą w sezonowe warzywa i owoce. Krzemionka nie tylko doskonale absorbuje sebum, ale zapobiega również przedwczesnemu starzeniu się skóry twarzy.

Szybkie rozwiązanie, długie efekty

Mezoterapia to krótki zabieg, polegający na zaaplikowaniu kilku strzykawek z dobroczynną mieszanką substancji aktywnych. Trwa zwykle od 20 do 30 minut i dla wielu osób pozostaje bezbolesny. Efekty widoczne są po krótkim czasie i zwykle utrzymują się do 2 tygodni. Po tym czasie zabieg warto powtórzyć od 3 do 4 razy. Zwykle z nastaniem wiosny i pierwszymi promieniami słońca, stan cery zaczyna znacznie się poprawiać.

Mezoterapia wbrew powszechnym opiniom jest zabiegiem bezpiecznym. Dzięki indywidualnemu podejściu do pacjenta pozwala na dobór idealnej mieszanki składników odżywczych, które spełniają oczekiwania, nawet najbardziej wymagającej cery. Dodatkowym atutem jest brak substancji chemicznych i konserwantów, niepożądanych w codziennej pielęgnacji.