Co zrobić, by szyja i dekolt nie zdradzały wieku?

zmarszczki

12 wrz Co zrobić, by szyja i dekolt nie zdradzały wieku?

Piękno to atrybut każdej kobiety. Sprawia ono, że czuje się piękna, podoba się sobie i innym oraz jest z siebie zadowolona. Niestety wraz z upływem lat pojawiają się pierwsze niedoskonałości w postaci zmarszczek na skórze szyi i dekoltu. Jak temu zaradzić? Pomocny może okazać się zabieg z wykorzystaniem botoksu. Poniżej wszystko, co trzeba o nim wiedzieć!

Botoks na skórę szyi i zmarszczki na dekolcie

Botoks to potoczna nazwa na tak zwaną toksynę botulinową. Preparat ten od dawna używany jest w medycynie estetycznej i daje doskonałe efekty, pozyskując grono szczęśliwych pacjentek, które chętnie wracają do tej metody walki ze zmarszczkami. Działanie botoksu polega na blokowaniu impulsów nerwowo-mięśniowych, dzięki czemu mięśnie odpowiadające za powstawanie zmarszczek mimicznych rozluźniają się. Dzięki temu toksyna botulionowa jest jedną z najbezpieczniejszych substancji do wygładzania niedoskonałości skóry.

Botoks – dla kogo jest odpowiedni, a dla kogo nie?

zmarszczki na twarzyToksyna botulionowa nie może być zastosowana w przypadku, kiedy pacjentka ma zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne w miejscach zabiegowych, karmi piersią lub jest w ciąży, ma nowotwór lub stosuje leki powodujące relaksację mięśni. Przeciwwskazanie stanowią również inne problemy związane z przewodnictwem nerwowo-mięśniowym. Jednakże botoks okaże się doskonałym pomysłem, jeżeli żadne z powyższych przeciwwskazań nie występuje. Należy pamiętać, że dzięki jego dobroczynnemu działaniu można pozbyć się nie tylko zmarszczek mimicznych zwłaszcza tych z okolic szyi oraz dekoltu, ale też blizn.

Przebieg i efekty zabiegu

Przed zapisaniem się na zabieg warto wiedzieć jak on przebiega. Na samym początku  stosowane jest znieczulenie miejscowe, następnie wprowadza się preparat pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Cały proces trwa do pół godziny, a po upływie tego czasu pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności. Efekty botoksu są widoczne po upływie tygodnia, a utrzymują się aż do 10 miesięcy – po tym czasie warto odnowić zabieg dla utrzymania wyjątkowych rezultatów. Każda kobieta przywiązana jest do swojej wizualności i piękna. Niestety pojawiające się zmarszczki na skórze dekoltu oraz szyi potrafią skutecznie osłabić samopoczucie oraz samoocenę. Dlatego jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań medycznych, to warto zainwestować w skuteczny zabieg i znowu poczuć się sobą w pełni.