Botoks – fakty i mity

botox

25 sty Botoks – fakty i mity

O botoksie napisano już w Internecie niejedno, a zależnie od intencji autorów tego typu tekstów, jest on przedstawiany w bardzo różnym świetle. By rozwiać wątpliwości dręczące osoby zainteresowane tym zabiegiem, raz na zawsze oddzielamy mity od faktów.

To sposób na bardzo szybkie wygładzenie twarzy – FAKT

Podstawowym działaniem toksyny botulinowej, znanej powszechnie jako botoks, jest rozluźnianie mięśni mimicznych, odpowiedzialnych za tworzenie się zmarszczek, a więc nie da się zaprzeczyć, że zabieg wygładza twarz. Nie tylko jest to skuteczne, ale również bardzo szybkie, ponieważ wprowadzenie preparatu pod skórę trwa zaledwie 20 minut, a efekt utrwala się po 7 dniach.

Zabieg jest niebezpieczny – MIT z ziarnem prawdy

zabiegMit o tym, że stosowanie botoksu może być niebezpieczne, nie jest bezpodstawny, ponieważ udokumentowano przypadki zachorowań po wstrzyknięciu substancji, która nie była czystą, medyczną toksyną botulinową, lecz tańszym odpowiednikiem o niesprawdzonym pochodzeniu. Jednak sam zabieg w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej JEST BEZPIECZNY, ponieważ przeprowadza go doświadczony specjalista, używając przy tym wyłącznie certyfikowanych środków i narzędzi.

Zabieg przynosi trwałe efekty – MIT

Wiele osób obawia się, że raz wstrzyknięty preparat pozostanie pod skórą na zawsze, co sprawi, że nawet jeśli nie będą zadowolone, trudno będzie cofnąć zmiany. Nie ma powodów do niepokoju! Efekt utrzymuje się zazwyczaj od 8 do 10 miesięcy i po tym czasie skóra powraca do wcześniejszego stanu. Zadowoleni pacjenci, którzy wykonali zabieg w profesjonalnej klinice, mogą po tym czasie po prostu powtórzyć tę ekspresową kurację.

Botoks paraliżuje mimikę – MIT z ziarnem prawdy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych mitów na temat tej substancji jest to, że poddana działaniu botoksu twarz staje się nienaturalnie nieruchoma. Efekt zamrożenia mimiki może się zdarzyć wyłącznie, gdy aplikuje go kompletny amator! Odpowiednio podany powoduje jedynie napięcie konkretnych partii skóry, które mają zostać wygładzone, co jest w tym przypadku pożądane.

Mogą z niego skorzystać również młode osoby – FAKT

efektZ zabiegu wstrzyknięcia pod skórę toksyny botulinowej może przede wszystkim skorzystać każdy, kogo natura lub jakiś nieszczęśliwy wypadek obdarzył nieestetycznymi bruzdami na twarzy. Nawet w młodym wieku warto zadbać o drobną korektę swojego wyglądu, by pozbyć się kompleksów oraz zapobiec pogłębianiu się problemu wraz z biegiem czasu, co zdarza się, gdy naskórek traci swoją wrodzoną elastyczność.

Jak widać, wiele krzywdzących “prawd” o botoksie stanowi bezpodstawne robienie z wyjątków reguły. W rzeczywistości daje on bardzo dobre efekty w wygładzaniu zmarszczek mimicznych oraz korygowaniu blizn. Warto z niego skorzystać w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, co gwarantuje bezpieczeństwo i naturalność efektu.