Bezoperacyjna metoda liftingująca

Bezoperacyjny lifting

14 maj Bezoperacyjna metoda liftingująca

Pojawienie się pierwszych zmarszczek dla wielu osób jest powodem do zmartwień i motorem do szukania sposobów na ich usunięcie. Istnieje wiele sposobów na walkę ze starzejącą się skórą, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz, jednak za pomocą większości z nich nie da się cofnąć czasu i usunąć zmarszczek, które już się pojawiły. W tym celu należy poddać się odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej, na szczęście w ofertach klinik jest coraz więcej zupełnie nieinwazyjnych, bezoperacyjnych metod liftingujących twarz. Przeczytaj, jakie zabiegi zapewniają natychmiastowe oraz długofalowe efekty.

Skąd biorą się zmarszczki

Proces starzenia się i powstawania pierwszych zmarszczek zaczyna się około 25 roku życia, właśnie wtedy skóra zaczyna tracić zdolność do efektywnego nawilżania. Z biegiem lat wytwarza ona coraz mniej lipidów, traci jędrność i napięcie. Oprócz czynników związanych z biologią, na kondycję cery wpływają też inne czynniki: nadmiar słońca, wolne rodniki, nieodpowiednia dieta czy używki. Wszystko to razem wzięte sprawia, że komórki skóry właściwej produkują coraz mniej kolagenu, włókien sprężystych, a także kwasu hialuronowego. Widocznym efektem tych zmian są właśnie zmarszczki. Początkowo pojawiają się one w najbardziej ruchliwych częściach twarzy:

  • pomiędzy brwiami występuje tak zwana lwia zmarszczka, czyli niewielkie pionowe bruzdy;
  • w okolicach skroni pojawiają się słynne kurze łapki;
  • zmarszczki w okolicy ust mogą mieć postać malutkich kresek wokół warg, są charakterystyczne dla palaczy;
  • w okolicy bruzd nosowo-wargowych tworzą się wgłębienia nazywane zmarszczkami uśmiechu;
  • na czole zwykle tworzą się poziome bruzdy, które nadają twarzy zmęczonego i zatroskanego wyrazu;
  • bardzo szybko starzeje się też delikatna skóra wokół oczu, typowe dla osób około 30 roku życia są zmarszczki w dolinie łez.

Sposoby na lifting twarzy

Lifting bez operacjiJedną z najpopularniejszych metod liftingujących twarz jest botoks. Jednocześnie wiele osób obawia się tego zabiegu, bowiem w internecie i prasie krąży mnóstwo zdjęć ukazujących negatywne skutki tego zabiegu, takie jak nieruchome twarze, które nie wyrażają żadnych emocji. Takie przypadki są jednak rzadkością, efekt naciągnięty do granic możliwości skóry to zwykle konsekwencja braku umiaru w usuwaniu zmarszczek lub wykonania zabiegu mimo przeciwwskazań. Prawidłowo wykonany zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej nie powoduje, że porażone zostają zakończenia nerwowe mięśni, przez co te rozluźniają się. Innym sposobem na bezoperacyjny lifting twarzy jest wszczepienie w nią specjalistycznych Nici Silhouette – to bezpieczny zabieg, który redukuje stopień zwiotczenia skóry i powoduje, że opadające partie, na przykład policzki lub szyja, odzyskują swoją jędrność. Rezultaty tego zabiegu utrzymują się nawet do dwóch lat, w tym czasie nici powoli rozpuszczają się, podobnie jak Nici First Lift Barb 4D, które zaimplementowane w tkankę podskórną, otwierają się, dając efekt jędrniejszej, nawilżonej i przede wszystkim wygładzonej skóry.

Kwas hialuronowy – dlaczego warto?

Zabiegi wykonywane przy użyciu kwasu hialuronowego są jednym z najbardziej naturalnych sposobów na lifting twarzy. Kwas ten występuje naturalnie w organizmie każdego człowieka, ale z wiekiem intensywność z jaką jest produkowany, spada. Uzupełnianie jego ilości poprzez zastrzyki sprawia, że poprawia się stopień nawilżenia skóry, w czego efekcie wygląda ona na dużo młodszą. Kwas hialuronowy posiada wyjątkowe zdolności do wiązania wody – jedna cząsteczka potrafi “przyciągnąć” aż tysiąc jej molekuł! Co ciekawe, gdy kwas się rozkłada, pobudza organizm do naturalnej syntezy tego związku, dlatego kolejne zabiegi z jego użyciem mogą być wykonywane w coraz większych odstępach czasu. Dodatkowym atutem liftingu twarzy kwasem hialuronowym jest możliwość subtelnego modelowania jej kształtu.

Dzięki rozwojowi tej gałęzi nauki, jaką jest medycyna estetyczna, powstrzymanie procesów starzenia się skóry jest coraz mniej inwazyjne. Współczesne metody liftingujące twarz są w pełni bezpieczne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji – są skrojone na potrzeby kobiet i mężczyzn XXI wieku, którzy oczekują szybkich oraz efektywnych sposobów na pozbycie się zmarszczek.