A po wakacjach… przykre niespodzianki

dermamelan

18 wrz A po wakacjach… przykre niespodzianki

Podczas rajskich wakacji myślisz tylko o tym, by odpocząć od pracy i dobrze się bawić. Zapominasz, że Twoja skóra stale potrzebuje uwagi. W efekcie wracasz do domu z potrzebą regeneracji.

Urlop od pielęgnacji

Całonocne imprezy, romantyczne kolacje i zachody słońca sprawiły, że zapomniałaś o wieczornym rytuale oczyszczania skóry. Ani razu nie tknęłaś żelu i silikonowej szczoteczki, o peelingu też raczej nie pomyślałaś. Skutek jest taki, że masz zapchane pory i widoczne zaskórniki, które aż wołają, byś się nimi zajęła. Twoja skóra nie wygląda promiennie i zdrowo, jak wyobrażałaś sobie, że będzie po urlopie. Tu i ówdzie odstające suche skórki, wypryski, cała skóra jakby ściągnięta i napięta. Jakby tego było mało, dostrzegasz w lustrze przebarwienia.

Domowa odnowa biologiczna

Przede wszystkim nie powinnaś nigdy doprowadzać się do takiego stanu, bo regeneracja może nie być tak łatwa jak Ci się wydaje. Z zapchanymi porami poradzisz sobie na przykład w saunie, w której pory otworzą się. Następnie skorzystaj z plastrów lub maseczki typu peel-off, aby skutecznie pozbyć się zaskórników. Jeśli nie masz ochoty na powtórkę z rozrywki, koniecznie spraw sobie tonik z kwasem salicylowym i migdałowym. Suche skórki i uczucie ściągnięcia zredukujesz silnie nawilżającymi maseczkami, na przykład na bazie śluzu ślimaka oraz peelingami enzymatycznymi. Skóra lubi zimną wodę, a nawet lodowatą. Jeśli po wakacjach masz wrażenie, że jesteś opuchnięta, zawiń kostki lodu w bawełnianą ściereczkę i przykładaj ją do twarzy – w ten sposób poprawisz mikrokrążenie w skórze i sprawisz, że będzie lepiej odżywiona. Pożegnaj się z wakacyjnymi drinkami z parasolkami i na nowo przywitaj się z wodą z cytryną – aby wzmocnić naczynka i załagodzić podrażnienia, bardzo potrzebujesz teraz witaminy C. Wyposaż również swoją kosmetyczkę w kosmetyki pielęgnacyjne bogate w tę witaminę.

Pożegnanie z przebarwieniami

O ile ze stanem swojego naskórka jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie i nie zajmie Ci to więcej niż tydzień, z przebarwieniami nie będzie tak łatwo i przyjemnie. Możesz próbować maseczek rozjaśniających zawierających węgiel, jednak to nie przyniesie oczekiwanego efektu. Dlaczego w ogóle przebarwienia powstają? Powodów jest mnóstwo. Od nierównomiernie nałożonego kremu z filtrem, przez antykoncepcję hormonalną, aż do chorób skóry. Nawet jeśli maści ze sterydem na łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry używałaś pół roku temu, przebarwienia wciąż mogą tworzyć się z tego powodu. Ostre słońce, w którego promieniach spędzałaś całe dnie, jest bezlitosne. Takie nieestetyczne plamy zazwyczaj schodzą po wielu latach lub nie znikają wcale. Zdarza się, że przebarwienia są na tyle poważne, że konieczny jest zabieg, który pomoże się ich pozbyć. Terapia preparatem Dermamelan pomoże Ci na dobre zapomnieć o plamach na skórze. Nie używa się do tego żadnych igieł ani laserów. Po dokładnym oczyszczeniu nakłada się maseczkę, która musi zostać na skórze aż 8 godzin. Po tym czasie należy zmyć preparat, a następnie regularnie stosować krem Dermamelan. Efektu nie da się osiągnąć tylko samą maseczką, konieczne jest konsekwentne połączenie tych dwóch etapów – wówczas ostateczny rezultat dostrzeżesz po miesiącu lub dwóch. Twoja skóra nie tylko będzie wolna od przebarwień, ale zyska zdrowy i świeży wygląd.

Pamiętaj, by zawsze o siebie dbać, Twoja skóra stale potrzebuje uwagi i troski. A jeśli zobaczysz w lustrze przebarwienia – nie panikuj, nie jesteś już na nie skazana. 🙂