5 sposobów na piękne usta

nawilżanie ust

17 gru 5 sposobów na piękne usta

Każda z nas chciałaby mieć zadbane oraz gładkie usta, które pięknie wyglądają zarówno ozdobione soczystym kolorem szminki, jak i bez niej. Nie osiągniemy tego z pewnością bez odpowiedniej pielęgnacji. Wargi są niezwykle delikatne, stąd też często może dochodzić do ich pierzchnięcia, a nawet pękania. Co zatem zrobić, aby temu zapobiec?

Jak dbać o usta?

Podstawą w pielęgnacji ust jest przede wszystkim ich regularne nawilżanie, do którego warto wybrać produkty delikatne i hipoalergiczne, wzbogacone o substancje odżywcze. Poza tym, wargi są stale narażone na promieniowanie UV, więc w wyborze pomadki ochronnej powinniśmy zadbać o to, aby posiadała SPF. Szkody może wyrządzić także zbyt częste nakładanie szminek lub błyszczyków, które nadmiernie wysuszają skórę ust, stąd też jeżeli faktycznie czujemy dyskomfort, lepiej wybrać produkty o działaniu nawilżającym do codziennego makijażu. Oczywiście, o stanie naszych ust decyduje prowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety, więc w celu nawilżenia ust dobrze wkomponować w jadłospis zielone warzywa, ryby, nasiona i orzechy, które posiadają witaminę E, jak również nienasycone kwasy tłuszczowe.

aloesDomowe sposoby na piękne usta

Istnieje szereg domowych sposobów, które pomogą nam na uzyskanie pięknych, odpowiednio wypielęgnowanych ust. Jednym z nich jest regularne nakładanie wyciągu z aloesu, radzącego sobie fantastycznie z drobnymi ranami skóry, często pojawiającymi się gdy nasze wargi są nadmiernie wysuszone. Pozostawienie go na noc, pozwoli na wyjątkowy efekt zadbanych ust kolejnego ranka, podobnie jak oliwa z oliwek, która również optymalnie odżywia skórę. Kolejną metodą na upragnione nawilżenie jest stosowanie zielonego ogórka w pielęgnacji, na przykład poprzez włożenie plastra między wargi na 5 minut, po czym otrzymamy natychmiastowy, zachwycający efekt, ponieważ warzywo składa się z dużych ilości wody, a poza tym zawiera witaminę C, wspomagającą produkcję kolagenu. Tak jak całe nasze ciało, również wargi potrzebują systematycznego pozbywania się martwego naskórka poprzez jego złuszczanie, w czym pomoże stosowanie peelingów, do którego powinniśmy dobrać skutecznie działające składniki. Podstawowym elementem staje się oczywiście cukier, pełniący w mieszaninie rolę bazy, a poza tym jest odpowiednio delikatny dla skóry ust. Możemy razem z nim zmieszać miód bądź olej kokosowy, oba o działaniu nawilżającym, ich połączenie natomiast sprawi, że produkt będzie działał jeszcze lepiej. Podczas nakładania takiej mieszanki możemy użyć szczoteczki do zębów, gdyż pobudzimy wówczas mikrokrążenie, pozwalając zarazem na przywrócenie ustom pięknego, naturalnego koloru i sprawimy, że będą pełniejsze. Nie ma oczywiście przeciwwskazań do wmasowywania peelingu palcami, ważne, abyśmy dbali o regularność procesu eksfoliacji.

Mimo, że nasze usta są narażone na działanie czynników zewnętrznych, które mogą powodować znacznie wysuszenie warg, przy stosowaniu odpowiedniej pielęgnacji jesteśmy w stanie temu zapobiec i znacznie zminimalizować zjawisko pękania delikatnego naskórka.