5 problemów, które nie pozwalają cieszyć się pięknymi ustami

usta

28 lip 5 problemów, które nie pozwalają cieszyć się pięknymi ustami

Usta jak u Angeliny Jolie? Niestety nie każdą kobietę natura nimi obdarzyła. Większość boryka się z takimi problemami, jak nieidealny kształt, suchość lub bladość. Na szczęście istnieje wiele sposobów, by poprawić wygląd i kondycję warg.

Suche

To chyba najpopularniejszy problem, który dotyka całe mnóstwo osób bez względu na porę roku. Usta są spierzchnięte, przez co wyglądają nieatrakcyjnie. Ich złej kondycji nie jest w stanie ukryć nawet najciemniejsza szminka, bo pozostają nierówności i pęknięcia. Do tego dochodzą oczywiście uporczywe dolegliwości jak pieczenie czy ból. Jak sobie z tym poradzić? Przede wszystkim, zamiast je chować, starać się poprawić ich stan. Najlepiej zawsze mieć w torebce balsam nawilżająco-łagodzący. Warto również od czasu do czasu zaaplikować sobie kurację w postaci posmarowania warg oliwą z oliwek lub olejem kokosowym.

Blade

balsamWymarzone usta większości osób prawdopodobnie mają kolor intensywnej czerwieni. Pomadka w tym kolorze często jest rezerwowana na specjalne okazje. Są jednak sposoby, dzięki którym usta mogą być mniej blade również na co dzień, bez makijażu. Wiele kobiet poleca rano intensywnie wymasować je szczoteczką do zębów. Zwiększa to ukrwienie, co skutkuje przyciemnieniem ich barwy. Jeśli chcesz działać od wewnątrz, wzbogać dietę o składniki bogate w karoteny, na przykład marchewkę i w żelazo.

Otoczone zmarszczkami

Zmarszczki mimiczne są tymi, które pojawiają się najwcześniej. Jeżeli ktoś dużo się uśmiecha, niestety szybciej może się spodziewać drobnych bruzd w okolicach kącików ust. Czy jedynym sposobem na ich uniknięcie jest nieuśmiechanie się? Oczywiście, że nie. O ile zapobiegać jest im trudno, o tyle istnieje wiele sposobów na usunięcie ich w sposób możliwie mało inwazyjny. Medycyna estetyczna proponuje w tym zakresie zastosowanie kwasu hialuronowego albo rozpuszczalnych nici. Ani jedno, ani drugie nie trwa długo, nie jest bolesne i przede wszystkim pozwala osiągnąć naprawdę naturalne efekty.

Małe

bladeTrudno jest za pomocą kredek do ust, pomadek bądź jakichkolwiek innych kosmetyków modelować wielkość zarówno dolnej, jak i górnej wargi. Oczywiście można próbować, ale zdecydowanie łatwiejszym i stosunkowo trwałym rozwiązaniem jest prosty i bezpieczny zabieg – obecnie decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Wystarczy znieczulenie miejscowe i około 15 minut, żeby przez najbliższy rok lub nawet dłużej cieszyć się pełnymi, zmysłowymi ustami. Przed taką decyzją dobrze jest przemyśleć, czy z większymi ustami będzie Ci do twarzy – w tej kwestii zawsze możesz poprosić o poradę specjalistę w gabinecie medycyny estetycznej.

Asymetryczne

Ten sam zabieg na bazie kwasu hialuronowego pozwala również osiągnąć idealny kształt ust – korygując nawet dużą asymetrię w ich budowie. Jeżeli jednak różnica pomiędzy prawą i lewą stroną bądź górą i dołem jest niewielka, można spróbować korygować ją za pomocą umiejętnie robionego makijażu. Wystarczy poprowadzić kreskę odrobinę powyżej naturalnej linii, żeby w niezauważalny sposób uzyskać zarys bliższy perfekcji.

Pierwszym krokiem do perfekcyjnego uśmiechu, w którym piękne i zmysłowe usta grają pierwszoplanową rolę, powinno być diagnozowanie problemów. Jeżeli wie się już, co nie pozwala cieszyć się pięknymi ustami, można podjąć odpowiednie działania i już wkrótce uzyskać ich wymarzony kształt, wielkość i kolor.